כך תכינו מחיות טבעיות לתינוקכם

אין אושר גדול יותר מתינוק חדש שמצטרף למשפחה. אם אתם זוג וזהו ילדכם הראשון האושר והשמחה כפולים ומכופלים, שכן זה הילד שהפך אתכם לזוג הורים לראשונה בחייכם. דרך המסע המשותף שלכם יחד תגלו כי נושא ההזנה של תינוקכם היקר הוא חשוב מאוד הן מהפן הבריאותי והן מהפן ההתפתחותי. אם אתם מעדיפים להכין לו אוכל טרי, לפניכם רשימה של מאכלים שתוכלו להכין כך שיקבל את כל הערכים התזונתיים אשר להם הוא זקוק והכול טרי טרי.

 

מרקים

נהוג להמליץ להורים לתת לתינוק בתחילת הטעימות דווקא ירקות. זאת כדי שלא יתרגל לטעמם המתוק של הפירות ויסרב לאכול ירקות בהמשך. אין מה לעשות, מחית פירות הרבה יותר טעימה ממרק מרוסק, אבל היא לא מכילה את ערכיו התזונתיים שמכיל המרק. אם כך בתחילת הטעימות מומלץ לתת כל ירק בנפרד: גזר, תפוח אדמה, קישוא, בטטה ועוד. מומלץ להאכיל אותו באותו הטעם כ-7 ימים כדי שיתרגל ויעבד את הטעם החדש. לאחר שהתינוק המתוק שלכם התרגל אל הירקות תוכלו להכין לו מרק ירקות מכל הירקות הללו וגם מירקות נוספים. תוכלו להוסיף פנימה עשבי תיבול כדי להעניק למרק טעמים טובים, וגם להוסיף פנימה חתיכות של חזה הודות נקבה, שנחשב מאוד בריא ומומלץ לתינוקות. לאחר שהמרק מוכן, שלפו בלנדר, העבירו את תכולת הסיר לתוכו ורסקו היטב עד שתתקבל מחית חלקה של מרק. חלק מהמרק תוכלו לחלק לשקיות, לכתוב עליהן תאריך ולהקפיא. כך בכל פעם שתרצו לתת לו מרק ירקות יהיה לכם מרק מוכן.

מרק נוסף שמאוד אהוב על תינוקות הוא מרק כתום וזה משום שלרוב יש לו טעם מתקתק. המרק אשר מורכב מבצל יבש, בטטה וגזר מתבשל במהירות הבזק ותוך זמן קצר ניתן לרסק גם אותו למחית ולתת לתינוקכם לאכול ממנו. גם אותו תוכלו להקפיא ואז לגוון לו בין המרקים השונים.

 

מחית פירות

הגיעה העת להאכיל אותו גם בפירות כדי שיקבל ויטמינים הנדרשים לגופו הקטן. גם כאן תוכלו להשתמש בבלנדר לשם השגת התוצאה הרצויה שהיא מחית חלקה ללא גושים כלל. תוכלו להכין מחיות של תפוח עץ, בננה, ומיץ תפוזים טרי. יום למוחרת תוכלו להכין לו מחית של אפרסק, שזיף ואגס עם מיץ תפוזים טרי. תוכלו לשלב יחד עם הפירות גם אבוקדו שנחשב למאוד בריא וחיוני. אומנם תקבלו מחית ירוקה, אך הטעם יישאר זהה לאלו של הפירות ששמתם מבלי שתרגישו את נוכחותו של האבוקדו למעט בגוון.

 

אוכל מבושל

יש שלב ביניים שבו התינוק המתוק שלכם עדיין לא ממש אוכל מוצקים, אבל גם לא חייב לאכול אותם מרוסקים למחית חלקה, אלא עליו כבר להכיר מרקמים וטעמים חדשים. כך לדוגמה אם הכנתם אורז וקציצות, תוכלו להכניס את המנה שלו לבלנדר עם הרבה רוטב כדי שתהיה לחה ורכה ולעבד את האוכל בפולסים קצרים אשר ירסקו אותו לאוכל קצוץ אך לא למחית נוזלית. כך תוכלו להרגיל אותו למזון של בני הבית. את אותו הדבר תוכלו לעשות עם פתיתים ושניצל, תפוחי אדמה ועוף ועוד מאכלים נוספים שאתם מכינים על בסיס קבוע במהלך השבוע.

חשוב מאוד שתרגילו אותו לאכול איתכם בשולחן ואם יש אחים קטנים בבית אז ממש לסנכרן את הארוחות המשותפות יחד, אם הוא אינו נמצא במסגרת של גן או פעוטון וזאת גם כדי שילמד לאכול ביחד עם כולם וגם כדי שיהיה לכם יותר קל "לשכנע" אותו לאכול אם במקרה שיצא לכם סרבן קטן.

מדריך המושלם לבחירת מתנה לחברה בהריון
מדריך המושלם לבחירת מתנה לחברה בהריון

בעת בחירת מתנה לחברה בהריון, חיוני לקחת בחשבון את הצרכים הספציפיים שלה בתקופה מיוחדת זו. בחרי בפריטים פרקטיים כמו בגדי הריון, ויטמינים לפני לידה או כרית נוחה להריון.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

התפתחות של תינוק בגיל שניים חודשים - דרכים לפיתוח

התפתחות של תינוק בגיל שניים חודשים – דרכים לפיתוח

בגיל חודשיים, תינוקות מתחילים להראות יותר שליטה על תנועותיהם. הם עשויים להתחיל להרים את ראשם לזמן קצר כאשר הם שוכבים על הבטן ולבעוט ברגליהם כאשר הם שוכבים על הגב. זמן הבטן חיוני לחיזוק שרירי הצוואר שלהם. מתן הזדמנויות רבות לעסוק בפעילויות המקדמות התפתחות גופנית, כגון הושטת יד לצעצועים או תרגול זמן בטן, יכול לעזור להם להמשיך לגדול ולחזק את השרירים.